16 مورد از وسایل گریم عروس

اولین وسایل گریم صورت – پرایمرها
در حالی که خیلی ها پرایمر را برای شروع گریم ضروری نمی دانند اما قدم اساسی در شروع روند گریم چهره در بین گریمورهای حرفه ای به حساب می آید.

اثرات پرایمرهای صورت بر روی پوست و آرایش شما می تواند متفاوت باشد، اما در کل، هدف اصلی آنها این است که پوست شما صاف به نظر برسد و آرایش شما در تمام طول روز تکان نخورد.

پرایمر بستگی به نوع پوست شما ندارد. اگر چه شما به دنبال فرمولی برای کنترل چربی پوست و یا آکنه، مرطوب کننده، صاف کننده و موارد دیگر هستید اما فرقی در انتخاب نوع پرایمر نمی کند.

فاندیشن(بیس پوست)
احتمالا سخت ترین قسمت روند گریم استفاده از فاندیشن یا کرم پودر است، زیرا باید نوع پوست(یعنی نرمال، چرب یا خشک) خود را در نظر بگیرید و بیس مناسب را انتخاب کنید.

اگر چنانچه نسبت به برند فاندیشن و میزان پوشش دهی آن اطمینان ندارید، توصیه می شود از آرایشگرهای حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. آرایشگر به شما در انتخاب نوع فاندیشن مناسب برای پوستتان و مکمل رنگ پوستتان کمک زیادی خواهد کرد.

فاندیشن ها دسته های گوناگونی دارند از قبیل فاندیشن جامد و مایع. فاندیشن های مایع نسبت به فاندیشن های جامد سبک تر هستند و قدرت پوشش هر کدام بستگی به برند مورد استفاده دارد.

بی بی کرم
بی بی کرم نسبت به فاندیشن های معمولی(نرمال) ارجحیت دارد زیرا طبیعی به نظر می رسد. اگر به دنبال مواردی از قبیل مراقبت از پوست مانند مرطوب کننده یا جوان کننده هستید از بی بی کرم های حاوی پرایمر استفاده کنید. این محصول عالی ترین گزینه برای وسایل گریم صورت می باشد.

علاوه بر این، اگر تازه وارد دنیای آرایش شده اید، بی بی کرم بهترین گزینه برای شروع آرایش از پایه است. زیرا احساس سبکی به پوست می بخشد.

نکته قابل توجه در مورد بی بی کرم این است که اینگونه کرم ها رنج سایه محدودی دارند و پوست های تیره را پوشش نمی دهند.

16 مورد از ضروری ترین وسایل گریم صورت جهت آرایش جذاب و حرفه ای روزانه

کانسیلر
اگر آکنه، دایره های تیره یا هر نوع تغییر رنگی دارید، کانسیلر ضروری است. کانسیلر قدرت پوشانندگی کاملی دارد و از بین کانسیلرهایی با پوشش کامل یا پوشش تکه ای، هر کدام که مد نظرتان است می توانید استفاده کنید.

هنگام انتخاب کانسیلر برای آکنه و یا تغییر رنگ، سایه ایجاد شده آن را با سایه بی بی کرم هماهنگ کرده و سپس انتخاب کنید تا پوستتان طبیعی به نظر برسد.

وضعیت دایره های پوستی تیره کمی پیچیده تر است، زیرا با پوشش آنها با استفاده از کرم های مختلف، تفاوت رنگی بسیاری ایجاد می شود. اما به طور کلی، استفاده از کانسیلر به رنگ صورتی یا هلویی برای پوشاندن آنها ایده خوبی است.

16 مورد از ضروری ترین وسایل گریم صورت جهت آرایش جذاب و حرفه ای روزانه

رژگونه
استفاده از رژگونه می تواند تأثیر زیادی در ظاهر کلی شما بگذارد. هرگز آن را از وسایل گریم صورت خود خارج نکنید. در صورت استفاده از فاندیشنی با پوشش مات، لازم است از رژگونه حتما استفاده کنید تا پوست شما صاف به نظر برسد.

هنگام انتخاب رنگ رژگونه مایل به قرمز، چیزی را انتخاب کنید که حالت طبیعی به شما می دهد. صرف نظر از اسکلت صورتتان، مراقب باشید در هنگام استفاده از رژگونه بیش از حد چهره تان را روشن نکنید.

هایلایتر
جهت برجسته سازی صورت وجود هایلایتر ضروری است. مانند بسیاری از وسایل گریم صورت، هایلایتر به اشکال مختلفی تولید می شود: پودری، مایع، کرمی و ترکیبی از پودر و کرم. هر یک از این اشکال مزایای منحصر به فرد خود را دارند، اما برای مبتدیان در صنعت آرایشی، نوع پودری هایلایتر مناسب تر است.

از هایلایتر در امتداد بینی خود، قسمت های بالای گونه ها و درست زیر ابروها استفاده کنید. حتی می توانید با یک تیر دو نشان بزنید و از هایلایتر به عنوان سایه چشم استفاده کنید.

16 مورد از ضروری ترین وسایل گریم صورت جهت آرایش جذاب و حرفه ای روزانه

برنزر(پودر برنز)
اگر به دنبال آرایش لایتی هستید، از این مورد نباید در گریم خود استفاده کنید. با این حال، اگر دنبال مد روز تابستانی هستید، پودر برنز انتخاب خوبی است.

پودر برنز مورد استفاده باید یک یا دو درجه تیره تر از رنگ طبیعی پوست شما باشد و به آرامی آن را در تمام نقاط برجسته صورت خود جهت درخشش و یا به سادگی در شکاف گونه های خود بزنید.

اگر بعد از اتمام آرایش متوجه مات شدن شدید گریم تان شدید، می توانید از پودر برنز جهت درخشندگی استفاده کنید تا حالت بهتری به چهره شما ببخشد و زیبایی تان را کامل کند.

اسپری فیکس(فیکساتور)
تقریبا مشابه پرایمر، اسپری فیکس به تثبیت گریم شما در طول روز کمک می کند.

محصولات متنوعی از اسپری فیکس از قبیل مرطوب کننده بودن، کنترل چربی و… مطابق نوع پوست وجود دارد. برای دوام گریم حتما این مورد از وسایل گریم صورت را فراموش نکنید.

وسایل گریم صورت – مخصوص چشم:
وسایل گریم صورت: پرایمر چشم، پالت سایه، سایه تکی چشم، ریمل، خط چشم مایع، مداد ابرو

16 مورد از ضروری ترین وسایل گریم صورت جهت آرایش جذاب و حرفه ای روزانه

پرایمر چشم
پرایمر چشم امری حیاتی برای گریم است، زیرا بدون استفاده از آن، آرایش چشم در طی دو یا سه ساعت از بین می رود.

سایه چشم
سایه چشم همراه با هایلایتر، از وسایل گریم صورت پرطرفدار هستند. اگر مصرف حرفه ای ندارید، خریدن پالت سایه آنچنان مهم نیست. در واقع شما می توانید با خرید سایه های تکی چند رنگ اصلی، آرایش چشمتان را کامل کنید. رنگ های خاکستری، مشکی(براق-مات) و رنگ قهوه ای از جمله رنگ های پر استفاده در سایه است. البته این مورد سلیقه ای بوده و به نوع گریم شما بستگی دارد.

16 مورد از ضروری ترین وسایل گریم صورت جهت آرایش جذاب و حرفه ای روزانه

ریمل
ریمل یک روش جادویی برای جلب نگاه شما به یکدیگر است و مژه های شما را بلندتر، ضخیم تر و زیباتر می کند.رنگ سیاه برای اکثر افراد مناسب است، اما اگر مژه های کم رنگی دارید، ممکن است بخواهید با استفاده از یک ریمل قهوه ای ظاهری طبیعی تر به چهره خود ببخشید.

خط چشم
خط چشم، مانند ریمل مژه و ابرو، قدرت زیبایی دو چندانی به گریم چشم شما خواهد بخشید.

اگر دنبال خط چشم ضخیم هستید، می توانید از خط چشم آکوا(سنگی) استفاده کنید. البته می توانید قبل از آن از مدادهای مشکی برای خط چشم استفاده کنید. خط چشم مایع در کشیدن خط چشم های نازک کاربرد دارد.

مداد ابرو
در این مورد اگر دنبال گریم لایت هستید و می خواهید همه چیز طبیعی به نظر برسد، پس اصلا از محصولی برای ابروهایتان استفاده نکنید. با این وجود وسایل گریم صورت برای ابرو در اشکال مختلف مداد، پودر، ریمل وجود دارند.

وسایل گریم صورت – مخصوص لب:
وسایل گریم صورت: برق لب، رژ لب مایع، رژلب جامد، بالم لب

16 مورد از ضروری ترین وسایل گریم صورت جهت آرایش جذاب و حرفه ای روزانه

برق لب
برق لب در اوایل دهه 2000 رایج بود، اما اخیرا در برندهای خاصی دیده می شود. اگر تایم ندارید، برق لب تکمیل کننده گریم بسیار عالی است. برق لب، لب های شما را لطیف تر و درخشان تر جلوه می دهد.

رژلب
استفاده از رژلب جامد یا مایع بسیار سلیقه ای است. با این حال مبتدیان بهتر است از رژلب هایی به رنگ قرمز مات جهت تکمیل گریم خود استفاده کنند. این رنگ مخصوص مناسبت های خاص بوده و به چهره ظاهری طبیعی می بخشد. البته توصیه می شود یک گریم طبیعی یا لایت را با رژلب قرمز براق همراه نکنید. در صورت استفاده از رژلب قرمز براق، آرایش چشم شما باید تیره تر یا خاکستری تر باشد و نباید فاندیشن شما حالت مات داشته باشد.

16 مورد از ضروری ترین وسایل گریم صورت جهت آرایش جذاب و حرفه ای روزانه

وسایل گریم صورت – ابزار:
وسایل گریم صورت: براش صورت، براش رژگونه، براش سایه، قلم موی چشم، پد

16 مورد از ضروری ترین وسایل گریم صورت جهت آرایش جذاب و حرفه ای روزانه

براش های متنوع
براش های مورد استفاده را از برندهای برتر تهیه کنید تا در هنگام تمیز کردن مکرر از بین نروند. براش های مورد استفاده شامل براش صورت(برای استفاده پایه)، براش کوچک زاویه دار و کرکی(برای رژگونه)، براش فن(برای هایلایت)، براش پودری کرکی(برای پودر برنز) و یک قلم سایه است.

16 مورد از ضروری ترین وسایل گریم صورت جهت آرایش جذاب و حرفه ای روزانه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *